Hakkımda

İstanbul’da doğdum. Lise eğitimime Özel Üsküdar Fen Lisesi’nde başladım, Özel Bilfen Lisesi’nden mezun oldum. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde okurken, 2nci sınıfı bitirdikten sonra Mimarlık Bölümü ile çift-anadal yapmaya başladım. Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden, Şehir Plancısı olarak mezun oldum. Almanya’da üç ay müddetle, Göthe Enstitüsü’nde Almanca eğitimi aldım. Türkiye’de bu eğitime bir yıl daha devam ettim. İngiltere’de, İngilizce bilgimi pekiştirmek için dil kursuna katıldım. Londra Ticaret Odası’nın sınavlarına yönelik, Halkla İlişkiler, Reklam Yönetimi ve Pazarlama kurslarını tamamladım. Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin ilk çalışmalarını yaptım. Bu zaman zarfı içerisinde Vatan Görevi’mi İstihkam Çavuşu olarak tamamladım. Askerden döndükten sonra ortağım ile İstanbul Gayrimenkul Değerleme çatısı altında, ortaklık yapımızı oluşturduk. Nisan 2006 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’yi kurduk ve hala çalışmalarına başarıyla devam ediyor.

Gayrimenkul değerlemesi alanında Sermaye Piyasası Kurulu’nun sınavlarında başarılı olarak “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı” lisansımı aldım. Birleşik Krallık’ta yerleşik Royal Institution of Chartered Surveyors kurumunun değerleme uzmanlığı sınavlarında başarılı olarak Member of RICS (MRICS) ünvanını aldım. Yüksek lisansımı “Gelişmekte Olan Piyasalarda Gayrimenkul Yatırımı ve Gayrimenkul Geliştirme” konusu üzerine İstanbul örneği incelemesinde yaptım. Amerika Appraisal Institute tarafından verilen eğitimlere katılarak Otel Değerleme ve Akaryakıt İstasyonu Değerleme sertifikası aldım.

Urban Land Institute (ULI) ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde (TDUB) çeşitli komisyonlarda çalışmalara katıldım. Halen Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, Şehir Plancıları Odası, Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) ve Konyalı Sanayici İş Adamları (KONSİAD) üyesiyim.

Üniversitelerin Şehir Planlama, Harita Mühendisliği ve Gayrimenkul ve Varlık Değerleme bölümlerinde bir çok seminere davet edildim ve katıldım.

Sorularla Gayrimenkul Yatırımı kitabını, ortağım ile beraber yazdık ve 2018 yılında yayımladık. 2019 yılında yayına çıkması beklenen Türkiye’de Gayrimenkul Değerlemesi kitabında konuk yazar olarak bir bölümün çalışmalarını sürdürüyorum.

Bana, celal.erdogdu@igd.com.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Beni takip edebileceğiniz kısayollar:

PodCast ile yayınları sesli dinlemek için

Apple (Iphone/Ipad/ITunes) Podcast ile dinlemek link.

Google Android (Samsung/Huawei/LG/Sony ve diğerleri) Podcast ile dinlemek için link.

Youtube’da videolarımı izlemek için link.