Hakkımda

Eğitim Hayatım

İstanbul’da doğdum. Lise eğitimime Özel Üsküdar Fen Lisesi’nde başladım, Özel Bilfen Lisesi’nden mezun oldum. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü ile birlikte Mimarlık Bölümü ile çift-anadal yapmaya başladım. Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden, Şehir Plancısı olarak mezun oldum. Almanya’da Göthe Enstitüsü’nde Almanca eğitimi aldım. İngiltere’de, İngilizce bilgimi pekiştirmek için dil kursuna katıldım.

İş Hayatım

Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin ilk çalışmalarını yaptım. Bu zaman zarfı içerisinde Vatan Görevi’mi İstihkam Çavuşu olarak tamamladım. Askerden döndükten sonra ortağım ile İstanbul Gayrimenkul Değerleme çatısı altında, ortaklık yapımızı oluşturduk. Nisan 2006 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’yi kurduk ve hala çalışmalarına başarıyla devam ediyor.

Lisanslarım

Gayrimenkul değerlemesi alanında Sermaye Piyasası Kurulu’nun sınavlarında başarılı olarak “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı” lisansımı aldım. Birleşik Krallık’ta yerleşik Royal Institution of Chartered Surveyors kurumunun değerleme uzmanlığı sınavlarında başarılı olarak Member of RICS (MRICS) ünvanını aldım. Yüksek lisansımı “Gelişmekte Olan Piyasalarda Gayrimenkul Yatırımı ve Gayrimenkul Geliştirme” konusu üzerine İstanbul örneği incelemesinde yaptım. Amerika Appraisal Institute tarafından verilen eğitimlere katılarak Otel Değerleme ve Akaryakıt İstasyonu Değerleme sertifikası aldım.

Üyeliklerim

Urban Land Institute (ULI) ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde (TDUB) çeşitli komisyonlarda çalışmalara katıldım. Halen Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, Şehir Plancıları Odası, Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) ve Konyalı Sanayici İş Adamları (KONSİAD) üyesiyim.

Üniversitelerin Şehir Planlama, Harita Mühendisliği ve Gayrimenkul ve Varlık Değerleme bölümlerinde bir çok seminere davet edildim ve katıldım.

Kitaplarım

Gayrimenkul Yatırımı kitabını, ortağım ile beraber yazdık, 2018 yılında yayımladık ve 2020 Ekim itibariyle 2.baskısı ile güncellendi.

Kitabı satın alabileceğiniz link: Idefix (Kitabı temin edemezseniz, benimle irtibata geçebilirsiniz.)

2021 yılında yayına çıkması beklenen Türkiye’de Gayrimenkul Değerleme Uygulamaları kitabında da konuk yazar olarak “Türkiye’de Gelir Getiren Gayrimenkuller AVM ve Otel Değerlemesi” adlı bölümü yazdım.

İletişim

Bana, [email protected] adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Beni Takip Etmek İçin:

Meslek bilgimi ilerletirken, öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Bunun için sosyal medyayı da etkin olarak kullanıyorum.

Günlük mesleki paylaşımlarım için Twitter’da beni takip edebilirsiniz.

Haftanın iki günü çarşamba 15.00 ve pazar 06.00’da (siz o kadar erken kalkmayın yine de :)) video yayınlıyorum videolarımı YouTube’da izleyebilirsiniz.

Sohbet havasında haftanın bir günü podcast yayını yapıyorum. Podcastleri bir çok mecrada dinleyebilirsiniz. Şu linklerden kullandığınız alandaki yayına doğrudan gidebilirsiniz: ITunes / Google Podcast / SoundCloud / Spotify / PlayerFM

Yeni blog yazılarından haberdar olmak için e-posta adresinizi giriniz: