Hakkımda

Eğitim Hayatım

İstanbul’da doğdum. Lise eğitimime Özel Üsküdar Fen Lisesi’nde başladım, Özel Bilfen Lisesi’nden mezun oldum. İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü ile birlikte Mimarlık Bölümü ile çift-anadal yapmaya başladım. Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden, Şehir Plancısı olarak mezun oldum. Almanya’da Göthe Enstitüsü’nde Almanca eğitimi aldım. İngiltere’de, İngilizce bilgimi pekiştirmek için dil kursuna katıldım. Yüksek lisansımı ISMA’da tamamladım. Şu günlerde doktora çalışmalarımı gayrimenkul alanında ISMA’da sürdürmekteyim.

İş Hayatım

Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin ilk çalışmalarını yaptım. Bu zaman zarfı içerisinde vatani görevimi İstihkam Çavuşu olarak tamamladım. Askerden döndükten sonra ortağım ile İstanbul Gayrimenkul Değerleme çatısı altında, ortaklık yapımızı oluşturduk. Nisan 2006 yılında İstanbul Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’yi kurduk ve hala çalışmalarına başarıyla devam ediyor.

Lisanslarım

Gayrimenkul değerlemesi alanında Sermaye Piyasası Kurulu’nun sınavlarında başarılı olarak “Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı” lisansımı aldım. Birleşik Krallık’ta yerleşik Royal Institution of Chartered Surveyors kurumunun değerleme uzmanlığı sınavlarında başarılı olarak Member of RICS (MRICS) ünvanını aldım. Amerika Değerleme Enstitüsü (bir nevi birlik) Appraisal Institute tarafından verilen eğitimlere katılarak Otel Değerleme ve Akaryakıt İstasyonu Değerleme sertifikası aldım.

Kitaplarım


Gayrimenkul Yatırımı kitabını, ortağım ile beraber yazdık, 2018 yılında yayımladık ve 2020 Ekim itibariyle 2.baskısı ile güncellendi.

Kitabı satın alabileceğiniz link: Idefix (Kitabı temin edemezseniz, benimle irtibata geçebilirsiniz.)
A’dan Z’ye Gayrimenkul Değerlemesi ve Finansı, Editör Doç.Dr. Yener Coşkun, 1.Baskı 2021 Seçkin Yayın. Bu kitapta Gelir Getiren Gayrimenkullerin Değerlemesi ve Örnek Uygulamalar bölümlerini kaleme aldım.

Üyeliklerim

Urban Land Institute (ULI) ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nde (TDUB) çeşitli komisyonlarda çalışmalara katıldım. Halen Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, Şehir Plancıları Odası, Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) ve Konyalı Sanayici İş Adamları (KONSİAD) üyesiyim.

Fotoğraflarım

Röportjalar, sunumlar ve konuşmalarım için kullanabileceğiniz, yüksek çözünürlüklü fotoğraflarımı bu albümde bulabilirsiniz. İstediğiniz görsel tıkladığınızda, sağ üstte üst üste 3 nokta düğmesine bastıktan sonra, "indir" düğmesiyle bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Konuşma Konularım

  • Gayrimenkul Piyasaları Nasıl Okunur
  • Türkiye Gayrimenkul Piyasaları Göstergeleri
  • Türkiye Konut Piyasası Göstergeleri
  • Bir Emlakçı Bunları Bilmeli
Konuşma içerikleri ve konuşma organizasyonu için iletisim sayfasından ulaşabilirsiniz. 
magnifiercrossmenu