Türkiye Gayrimenkul Göstergeleri

"Vatandaş gayrimenkul piyasasının nabzı burda atıyor!" diye bağırmayı isterdi bu sayfa, ah bir de sesi olsaydı.

Sosyal medya aracılığı ile sizlere ulaştırdığım grafikleri bundan böyle bu sayfa altında bulabileceksiniz. İstanbul Gayrimenkul Değerleme Araştırma Birimi tarafından düzenlenen bu veriler TÜİK, T.C.Merkez Bankası istatistikleri açıklanması ertesinde  güncellenmekte ancak bazı verilerin (yapı ruhsatı, yapı kullanma izin belgesi vb) açıklanma fasılası ise üç ay olması sebebiyle kimi grafikler de üç ayda bir güncellenmektedir.

Bu sayfayı sıkça kullandığınız sayfalar arasına kaydedebilir ve verilerin açıklanması sonrasındaki 2-3 saat içerisinde kontrol ederseniz güncel verilerin ilgili grafiğe eklendiğini görebileceksiniz.

Aşağıdaki grafikleri cep telefonunda tam olarak göremiyorsanız, telefonunuzu yan çevirerek bakabilirsiniz.

Bir hata ya da eksiklik olduğunu düşündüğünüz grafikler/veriler hakkında bana her zaman yazabilirsiniz. Grafiklerin üzerilerine İngilizce başlıkları da ekledim, terminoloji hatası olduğunu gördüğünüz olursa lütfen bana düzeltmenizi iletin. Tüm görüş ve yorumlarınız için sayfanın en altında bulunan yorum bölümünü kullanınız.

Veri takvimini merak ediyorsanız, bu linke tıklayarak takip ettiğimiz verilerin açıklanma tarihlerini görebilirsiniz. 

Teşekkür: Bu sayfadaki verilerin hazırlanmasında uzun yıllardır emek veren, akıl yürüten değerli ortağım Ahmet Büyükduman'a ve sabırla bizim "istatistiiiik" diye bağrışlarımıza çözümler üreten değerli arkadaşım Orhan Arslan'a teşekkür ederim.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
magnifiercrossmenu