Celal Erdoğdu

Mutlu Seneler ve Kısa Değerlendirme

Merhaba, sevgili okuyucu. Bu sene Ağustos ayında açtığım sayfamda 9 adet yeni yazı yayınladım. 1998’den bu yana açık olan bu domain “celalerdogdu.com” 1998’li yıllarda benim Şehir Planlama ödevlerime ev sahipliği etti. 2018 yılında tam 20nci yılını doldururken artık “Gayrimenkul Yazılarımı” bu sayfada sizlerle paylaşmak istedim.

Twitter’da, Facebook’ta paylaştıklarımın kısıtlı bir izleyici kitlesi ile sınırlı olması ve Google tarafından indekslenmiyor olması beni bir kez daha kendi bloğumda yazmaya teşvik etti. İyi ki de etti. Ayda 700 kişiye ulaştığımız yeni konuklar oldu. Ortalamamız 250-300 aralığında demek ki günlük 10 kişiye ulaşmış yazılarım.

Yazı artık eskisi kadar okunmuyor, internet kullanıcısı İnstagram gibi araçlarla daha görsel mecralara geçiş yaptı. Bu sebeple şirketim adına bir instagram hesabı da açtım. Kısa sorulara, bazen kısa videolar çekip oraya da yüklüyorum.

Ama en büyük değişim, YouTube tarafında oldu. Kanalımızı yeniden hareket geçirdim. Şirketimizin YouTube kanalında son iki ayda 8 adet yeni video çektim. Bunların yedisi “gayrimenkul gündemi” adıyla o hafta Türkiye’de gayrimenkul piyasasındaki gelişmeleri özetlediğim videolar. Bunun dışında sizleri bilgilendirmeye çalıştığım, gayrimenkul piyasasını ilgilendiren “gayrimenkul alımıyla Türk vatandaşlığı kazanılması” gibi konuları içere videolar. Eğer Youtube kanalıma üye olmadıysanız ona da beklerim. Belki siz de videoları sevenlerdensiniz.

Bir yılı bitiriyoruz. Gayrimenkul anlamında pek de iyi olmayan ama daha fazla bilgiyi kayıt altına aldığım bir yıl geçiriyorum özellikle yılın son dört ayında. Üstelik bu son dört ayda bir de bebeğimiz oldu, bu yoğunluk içerisinde bu bilgileri derleyebildiysem ben bu işi yapabilirim diyorum kendime.

Bu yayınların hazırlık aşaması kolay olmuyor elbette. Günlük iş temposu içerisinde, özel bir zaman ayırmak mümkün olamadığı için özel hayatımdan yaptığım bir fedakarlık sonucu bunları yapabiliyorum. Bu sebeple geniş bir kitleye ulaşabilmek beni daha mutlu ediyor. Yazıların ve videoların birer kopyasını Medium‘da oluşturduğum sayfamda paylaşıyorum. Podcast dinlemek isteyenler, hem Android hem de Itunes‘da beni bulabilir ya da SoundClound ve Spotify üzerinden de beni dinleyebilirsiniz.

Yani sözün özü, heryerde varım 🙂 eğer bilgiyi arıyorsanız gayrimenkulle ilgili ben bildiklerimi sizlerle paylaşmaya çalışıyorum.

Ülkemiz için, bizler için daha iyi bir yıl diliyorum. Sağlık, mutluluk ve başarı sizlerle olsun.

Esen kalın.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

KİTAPLARIM

Bülten Üyeliği

Sosyal Medya

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x