Medya

Kira artışında %25 üst sınırı, iki yıl aradan sonra kalkıyor

1 Temmuz 2024
Yorum yok
Kira artışı 11 Haziran 2022 yılında uygulamaya giren, konut kira artışlarına gelen %25 üst sınırı 2 Temmuz 2024 yılı itibariyle sona eriyor. Uygulamanın kalkması ile kiralık konut piyasası nasıl etkilenecek ve mevcut kira artışları ile yeni kiralar ne kadar olacak? Halk TV canlı yayınında Gülşah Ekinci'nin sorularını yanıtladığım programı buradan izleyebilirsiniz: 30.06.2024 tarihli canlı yayın.
DEVAMINI OKU →

Orta gelirliye yönelik konut kampanyasında müteahhit oyunu

23 Ocak 2023
Yorum yok
Yeni Evim Kampanyası'nda önce kampanya olacak diye fiyatlar yüzde 5-15 aralığında arttı, başvurular başladıktan sonra da müteahhidin ödemesi gereken bedeller vatandaşa çıkarıldı. 5 milyon TL'lik ev için 750 bin TL fazladan hesap çıkarıldığını anlatan gayrimenkul değerleme uzmanları, kampanyanın markalı konutlara yarayacağını söylüyor. Orta gelirlilere yönelik Yeni Evim Kampanyası’nın başvuruları bu hafta başlayınca, kampanyaya yönelik yeni […]
DEVAMINI OKU →

Beklenen Konut Kampanyası Açıklandı, Ev Sahibi Olabilecek Miyiz?

16 Ocak 2023
Yorum yok
Sayın Ferda Yıldırım ile kanalında yaptığımız canlı yayında: 📌Konut Kampanya Kredisi Nedir? 📌Konut Kampanya Kredisinin Şartları 📌Konut Kredi Kampanyası 2023 📌Konut Kampanya Kredi Şartları İçin Gerekli Olanlar 📌Konut Kampanya Kredisi Ne Zaman? 📌Nasıl Ev Sahibi Olunur? 📌 Ev Sahibi Olmanın Şartları Neler? bu konuları konuştuk:
DEVAMINI OKU →
magnifiercrossmenu